Leden 2009

Pátek u kamí a plavák

31. ledna 2009 v 12:55 | Míša |  Můj milý deníček ♥

Tak včerejšek byl vážně super den!!

Ve čtvrtek odpoledne mi napsala kámoška jestli bych nešla na procházku s pejskama.Tak jsem napsala, že jo, protože jsem se stejně chystala.Nakonec jsme šli teda jenom s mým pejskem, protože ten její utekl a tak ho jeho páníček nechtěla za trest nikam pustit. Po procházce jsme šli k nám. No a tam nás napadlo, že bych mohla spát u kámošky....tak jsem se zeptala mamky a ta mi to dovolila.
Tak jsme šli k Lucce....u nich jsme byli úplně samy, protože její rodiče i ségra byli pryč.Jenom babička s dědou :)) Tak jsme se dívali na ordinaci pak jsme to vypli a tak jsme si pouštěli písničky na mobilech a tak....no pak jsme šli spát ...já byla vzhůru v osm, ale kámoška ta ještě chrněla :DDD tak jsem si pouštěla písničky a tak....no vstávali jsem asi v devět hodin....samo sme si udělali super snídani :))...omeletu...no ta se Lucce moc nepovedla...byla hodně tlustá a vevnitř ještě trochu tekutá...ale byla v celku dobrá...já nám nakrajela zeleninu a byla snídaně jak vyšitá :DDD.
Po obědě jsem šla domů...ještě před obědem ale přijel její taťka a ptal se mě, jestli s nima nechci jet do Český Třebivý do kryťáku....já samo chtěla, protože jsem tam už nebyla pěkně dlouho!!!
V jednu jsem jela do města...nakupovat...jela se mnou nakonec i Lucka, protože si chtěla koupit plavky....no já šla nejdřív za mamkou do práe a pak si šla vybrat nějaký tričko...koupila jsem si dvě...takový pěkně popsaný...a pak jsme šli do litexu podívat se na plavky...tý vogo tam jich měli a samý takový nádherný...tam bych si určitě vybrala....Lucka si tam taky vybrala a pak jsme šli do bytu ve městě...tam jsme chvíli čekali než přijede strejda s autem a pak jeli do tý Třebový....byly asi tak 4 hodiny....když jsme dorazili do bazénu, tak jsme se šli převlíknout do lavek....noa pak jsme šli už do bazénů....nejdřív do malinkýho aby to nebyl hnedka studenej šok....pak jsem šli na tobogán...no to bylo.....vždycky jsme si všichni tři polehali napříč, abysme zastavili vodu pak se obrátili podél normálně jak se jezdí a drželi jsme se za nohy a po břiše jsme jeli dolů....tý jo to byla rychlost ještě s tou zadrženou vodou....vždycky jsme vylítli až na strop toho tobogánu :DDD ...a pak jsme jeli asi se 7 klukama nebo možná jich bylo víc....zase sme si všichni polehali napříč a byli jsme dlouhý skoro až do první otáčky....no a pak jsme si zase polehali a tý jo tolik vody jsme zadrželi....takže to jelo hrózně rychle....:DDD pa jsme si tak různě skákali šipky...dokonce i ze skokánků a dávali si závody a tak no....prostě když jsme vylezli tak sme byli úplně vyplivlý !!!:((( ale bylo to super....doufám že zase někdy pojedeme, ale chtěla bych jet z Gabčou :DDD aby sme udělalai všichni hada v tobogánu, viď ?:DD

No ten den sem už spala doma, a usla jsem hned jak sem zalehla...ale dneska to bude taky super....přijde k nám spát Gabuška půjdeme ven...
Věřim, že se to nikomu nebude chtít číst a vy kdo si to přečtete ste fakticky dobrý a gratuluju Vám :DDD Snad možná jenom Gábinka si to přečte :DDD

Čištění koně

28. ledna 2009 v 18:20 | Míša |  Nauka

Péče o srst je nezbytná pro zdraví vašeho koně.
Ve stádě se spřátelená zvířata navzájem drbou pysky a zuby v hřívě a po celé srsti. Dochází tak nejen k udržování vzájemných kontaktů ve stádě, ale podporuje se též činnost krevního oběhu a výměna letní nebo zimní srsti.
Čištěním jezdec připravuje koně na jízdu. Kůň musí být čistý také proto, aby nevznikaly otlaky od sedla a uzdečky.
Jezdec je s koněm v kontaktu prostřednictvím rukou, mimiky a hlasu a při ježdění se tento kontakt ještě prohlubuje. Neshody mezi jezdcem a koněm a strach z dotyku již při čištění mohou později narušovat působení jezdeckých pomůcek. Proto má vyrovnanost a pohoda koně při čištění velký význam pro harmonickou jízdu.

TEST:
Nechá se váš kůň rád čistit?

1. Při čištění často štípe.
ANO/NE
2. Hýká a polyká vzduch.
ANO/NE
3.Skřípe zuby.
ANO/NE
4.Neklidně přechází sem a tam.
ANO/NE
5. Kope zadní nohou pod břichem.
ANO/NE
6.Požitkářsky se tlačí na kartáč.
ANO/NE
7. Při čištění mručí a vzdychá.
8.Zívá.
ANO/NE
9. Protahuje se.
ANO/NE.
10. Žvýká a olizuje se.
ÁNO/NE
11. Kručí mu v břiše.
ANO/NE
12. Trousí.
ANO/NE
Pokud jste na otázky 1 - 5 odpověděli ano, nemá váš kůň čištění příliš v lásce.
Jestliže jste odpověděli ano na otázky 6 - 12, máte koně, který se rád čistí =)

DOPORUČENÍ
KONĚ MŮŽEME PŘI ČIŠTĚNÍ UVOLŇOVAT NÁSLEDUJÍCÍMI ZPŮSOBY:
 • Halďte koně a dotýkejte se hodlaní po celém těle; dlaň je plochá a nepředstavuje pro něj nebezpečí.
 • Přitom na něj mluvte
 • Jestliže má váš kůň špatné zkušenosti a ruky se bojí, zkuste ho nejdřívě otírat vlněným hadříkem, aby si zvykal pomalu na dotyk.
 • Při čištění stůjte neustále v rovnováze a nezapomínejte na nebezpečí poranění.
 • Zhluboka dýchejte, mluvte na koně nebo si prostě zpívejte.
 • Stůjte vždy vedle koně, nezdržujte se zbytečně před ním nebo za ním.
© NEKOPÍROVAT!!!

Zítra vysvědčení :DDD

28. ledna 2009 v 17:49 | Míša |  Můj milý deníček ♥

Tý vogo....zítra je už pololetní vysvědčení....sem teda zvědavá co dostanu nakonec z Aj konverzace :(((...kéž by mi dala jedničku :)))...je to takový divný mít z nirmální Aj za 1 a z konverzace 2 :(( ...no to se zejtra uvidí :))

No nic jdu něco přidat...mám super knížku o koních tak jsem jdu něco napsat =)

Pro Anie

27. ledna 2009 v 18:18 | Míša |  Pro mé Esbé

Pro moje new Esbé Anie :))

Díky za spřátelení :)))

Páni...sem nějaká opožděná :)

27. ledna 2009 v 18:02 | Míša |  Můj milý deníček ♥

Ha...tak to je dobrý...víte co sem dneska zjistila?? Že je ve čtvrtek vysvědčení :)))...tohle pololetí to jde tak nějak mimo mě....mám uděláný přijímačky na střední škoklu, tak ani o škole nevim...nějak se o ty známky teďka nezajímám....i když se samo snažim, abych neěla tróji....na vysvědčení budu si mysim mít 4 dvojky...což je super vysvědčení, ale já měla i lepší :))) !!!

No nevim, co bych sem teďka přidala za články =))) ehm...co byste sem chtěli ??? Tak poraďte :))

Míša

P.S.: Jo taky sem to trichu upravila v rubrice Esbé =)) K těm lidem, kteří měli na blogu v menu nějakou svoji ikonku sem jí tam dala...takže u někoho ji tam nemam, protože ji tam neměl ...takže jestli máte někde na blogu vloženou mimo menu a chcete ji tam mít, tak napiště a já ji tam šoupnu, jo ? =)

Hm..zatím teda dobrý =)

26. ledna 2009 v 18:51 | Míša |  Můj milý deníček ♥
Páni...tak asi za dvě minutky se mi blog rozrostla na dvě Esbéčka :))
o :


Jste mooc hodný, že se se mnou chcete spřátelovat...oni mi taky za dvě minutky dneska 2 Esbéčka ubyli :(((
A tady máte aspoň nějakou blbůstku za spřátelení :


Nejlepší fotky z přírody za posledních 10 let

26. ledna 2009 v 18:30 | Míša |  Pictíky-zvířata
Tohle mi přišlo e-mailem...
...ty fotečky jsou fáákt úžasný...tu s těma tuleňema sem si dala na tapetu :)))

Já a kámoška :)))

26. ledna 2009 v 18:16 | Míša |  Já na fotkách
Tuhle fotečku mám na profilu....trochu jsem si hrála....

(já sem ta nalevo)
Jsem hrozná :((

26. ledna 2009 v 17:21 | Míša |  Můj milý deníček ♥
Já vím....asi před dvěma dněma jsem slibovala jak sem přidám články, ale stejně to zase nedopadlo...prostě se mi to pak nějak zamotá a už se sem nedostanu....buď je tu taťka nebo ségra.... a taky učení....i když teďka to je už celkem v pohodě...konečně učitelé trochu zvlonili :D

No tak já jdu hlavně obejít Esbé, protože jsem tam už hodně dlouho nebyla....naštěstí jsou všichni moc hodný a vědí, co je to nemít čas na Pc...takže si mě hnedka nevymažou .... =)

Dobrý den :)))

23. ledna 2009 v 15:28 | Míša |  Můj milý deníček ♥
Zdravim...tak jsem tady...jo nebyla jsem tady už pěkně dlouho to přiznávám, ale ve škole byla hoňka....tedka před pololetím samý písemky..:(((( tedka už to snad bude v pohodě tak sem možná něco přidám..i když dnešní ájina byla mazec...ty vogo takovou sem ještě nezažila...ta křičela...ale ani se ji nedivim...nikdo ten její rozhovor co chtěla neuměl....no musim ho napsat a sehnat nějaký obrázky...i když bysme měli taky zaúkolovat Martina...nemyslíš Gábí???

Dneska nohužel už asi nic nepřidám...jedu zachvíli do Litomyšle a přijedeme asi až večer...takže zejtra....ale nic neslibuju....ale myslim, že to nevydržim a přidám sem něco....

ESBÉČKA :
MOC SE OMLOUVÁM, ŽE JSEM U VÁS TAK DLOUHO NEBYLA....SNAD JSTE TO POCHOPILY Z TOHOHLE ČLÁNKU....A DNESKA UŽ TO TAKY NESTIHNU....PŘIJDU ZEJTRA A VŠM VÁM NAPÍŠU KOMETY...:))))

Dneska nic nepřidám :(((

17. ledna 2009 v 11:05 | Míša |  Můj milý deníček ♥Tak lidi, dneska nic nepřidám....

Teďka sem se nachvíli potají odsunula k počítači...ale jenom proto, abych Vám napsala tenhle článeček....

Dneska je soboto a to máme vždycky velkej úklid....takže tady lítáme podobně jako ten "hadr na koštěti :o)" a uklízíme... i když musím přiznat, že sem ráda, že sem zlikvidovala ten birdel v mým pokojíčku.....

Včera jsem byla vLitomyšli....to je kousek tady od naší vesnice město....byla jsem za mamkou v knihovně a ještě se ségrou...koupila jsem si za to, že sem se dostala na školu takovou tu batikovanou tašku....i když není batikovaná...je žluto-oranžovo-bílá a vevnitř hnědo-žluto-červená...jo zní to blbě, ale já vždycky takovou chtěla....a tak mi ji mamka slíbila, když udělám talentovky...no a ty sem udělala, tasem si ji mohla koupit...ještě mi prej koupí nějaký pěkný tričko :)

Taky jsme to přijetí pak jeli oslavit...teda nebyla to žádná párty,jak si asi představujete, ale jeli jsme na večeři....do jedný hospody taky v Litomyši...dala sem si " Maso paní Polákové " s oblohou a kroketama...a džusík můj oblíbenej pomerančovej...jo byla to dobrota :)

No a pak jsme jeli domů...všichni sme byli hroozně ospalí a tak sme šli snad všichni kolem devátý spát....

No a to je tak popsanej včerejší den....

Ale abych upřesnila ten nadpis...dneska odpoledne jdu spát ke kámošce, takže sem nic nestihnu přidat...mají tam u domu totiž kluzoště takže budeme bruslit a pak se podíváme asi na Bobuli...mylsím, e taky něco nafotíme, takže Vám pak sem dám fotky....

Tak se mějte...čawec ...vaše Míša

Přidávám jak divá, vy naoplátku přidávejte kometíky :)))

16. ledna 2009 v 16:11 | Míša |  Můj milý deníček ♥
Páni...tak si mylsim, že za dnešek jsem toho přidala opravdu dost!!! Jsem u mamky v knihovně a tak nemám co dělat, no tak přidávám ;D

Články jsem přidala hlavně do rubriky nauka...no tak se můžete podívat a třeba se něco přiučit.I když si myslim, že jsou to úplné základy.

Měla bych se pochválit =) a tím nemyslim jen s blogem...dnešek se mi až na písemku z Aj povedl.Přijali mě na moji vysněnou školu, povedla se mi písemka z Fyziky, kterou jsem vůbec neuměla :( a ve škole byla sranda!!!

Tady je všechno, co sem přidala:

Rubrika NAUKA → Krok >> Klus >> Cval >> Trysk >> Styly jízdy na koni >> Western >> Parkur
Rubrika ZDRAVÍ A ZLOZVYKY → Vzpínání
Rubrika PLEMENA KONÍ → Irský tinker
Rubrika " MŮJ MILÝ DENÍČEK " → články " Asi se zblázním " >> " Tě péro "

Tak co, přidala jsem toho hodně ?? :D

Jezdecké styly [ parkur ]

16. ledna 2009 v 15:58 | Míša |  Nauka
Parkurové skákání
 • je sport, ve kterém se jezdec na koni snaží v co nejkratším čase a s co nejmenším počtem chyb projet trasu s překážkami.
 • Na olympijských hrách se poprvé objevil roku 1900 v Paříži

Jezdecké styly [ western ]

16. ledna 2009 v 15:55 | Míša |  Nauka
Ježdění ve westernovém stylu se stává stále populárnějším téměř na celém světě.
 • Jezdci používají nespojené otěže, jedna z nich okamžitě slouží k vedení nebo uvázání koně.
 • Další odlišností je pákové udidlo.
 • Výjimkou nejsou ani jezdci, kteří udidlo vůbec nepoužívají.
 • Jezdec drží otěže volně v jedné ruce. Tu má opřenou o krk koně.
Tento způsob se proto anglicky výstižně
nazývá neck reining.

Styly jízdy na koni

16. ledna 2009 v 15:50 | Míša |  Nauka
Anglický jezdecký styl
 • Patří sem drezura a skákání
 • Používá se při něm univerzální sedlo
 • Anglický jezdecký styl má základy v klasické drezuře

Irský tinker

16. ledna 2009 v 15:42 | Míša |  Plemena koní
Název:Irish cob (irský cob nebo tinker)
Průměrná výška:pod 148 a nad 153 cm
Barevné rázy:Povolené je jakékoli zbarvení, ale převládají strakoši
Původ:Irsko
Typ:
Chladno-krevník
Použití:
Ježdění na nižších drezurních a skokových závodech.
Temperament:
Mírný a přátelský, i když občas má sklony k tvrdohlavosti.
Toto plemeno vzniklo díky těmto plemenům: shire, clydesdale, welsh cob, fellský a daleský pony.


Chody koně >> TRYSK

16. ledna 2009 v 15:38 | Míša |  Nauka
 • Trysk je čtyřdobý koňský chod.
 • Trysk je nejrychlejší chod koně, proto se používá na rovinných závodech a nebo na dostizích.
 • Často se říká, když má koník dobrý krok, bude i dobře cválat.
 • Jízda na koni tryskem je sice vzrušující zážitek; je ale doporučován jen pro zkušené jezdce.
 • Tryskem je nejlépe jet na volném prostranství, nebo tam kde jezdec dobře zná povrch a je si jist, že kůň nemůže zakopnout.

Chody koně >> CVAL

16. ledna 2009 v 15:36 | Míša |  Nauka
 • Cval je spolu s krok a klusem jedním ze základních chodů koně.
 • Skládá se z řady skoků.
 • Rozlišujeme cval vlevo, který má nohosled: pravá zadní - současně levá zadní a pravá přední - levá přední a
 • Cval vpravo s nohosledem: levá zadní - současně pravá zadní a levá přední - pravá přední.
 • Cval je nejrychlejší základní chod koně.

 • Při rychlejším cvalu, například při dostizích, může zadní noha dopadat na zem dříve, než přední, pak se cval označuje jako trysk. Druhem cvalového skoku je i skok přes překážku (přes překážky ja ale možné skákat i v klusu).

 • Kontracval je požadovaný cval na opačnou stranu, než je pro koně přirozené (např. cval vlevo na oblouku doprava), předvádí se v drezurních soutěžích.

Chody koně >> KLUS

16. ledna 2009 v 15:33 | Míša |  Nauka
 • Klus je společně s krokem a cvalem jedním ze základních chodů koně.
 • Průměrná rychlost v klusu je 14-18 km/h, ale závodní klusáci v klusáckých dostizích urazí kilometr i za něco málo přes jednu minutu.
 • Nohosled je následující: současně levá přední a pravá zadní - současně pravá přední a levá zadní noha.

Chody koně >> KROK

16. ledna 2009 v 15:30 | Míša |  Nauka
 • Krok je nejpřirozenějším chodem koně.
 • Průměrná rychlost je asi 6 km/h.
 • Nohosled je následující: pravá zadní - pravá přední - levá zadní - levá přední.